KAAD stipendijos studijoms ir stažuotėms Vokietijoje [16-04-27]

Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst (KAAD/ Bonn)www.kaad.de

Stipendijos krikščionims studentams aukštųjų mokyklų absolventams ir mokslininkams.

KAAD, katalikų stipendijų fondas Vokietijoje jau 50 metų suteikia stipendijas studijoms ir tyrimams jauniems krikščionių akademikams ir dabar 117-oje šalių turi daugiau nei 7000 buvusių stipendiatų.

Rytų-Europos-Programos (Osteuropa-Programm). Du kartus metuose (kovą ir rugsėjį) suteikiamos stipendijos studijoms, tolesnėms mokslo studijoms/praktikai/rezidentūrai, tyrimų projektams. Susidomėję studijomis ir stažuotėmis gali jas įvykdyti pačių laisvai pasirinktose vokiečių akademinėse aukštosiose mokyklose, tyrimų institutuose, archyvuose, klinikose ir kt.

Nėra jokių apribojimų specialybėms.

Turi būti pateikti šie dokumentai (vokiečių arba anglų k.):

1.  Užpildytas prašymo blankas (išsiųsti iš karto į KAAD)

1. Tyrimo projektas (studijų, tolesnių mokslo studijų/praktikos/rezidentūros ar tyrimo tikslai).

2. 2-jų specialybės docentų/profesorių atsiliepimai iš aukštosios mokyklos Lietuvoje.

3. Vokiečių docento/profesoriaus ar instituto sutikimas vadovauti / pakvietimas.

4. Kunigo atsiliepimas apie kandidatą.

5. Pažymėjimas liudijantis pakankamas vokiečių kalbos žinias (reikalavimas galioja tik magistro studijoms).

Stipendijų trukmė: 2-36 mėnesiai

Stipendijų dydis:

magistrantams: 750 eurų per mėnesį

doktorantams: 1000 eurų per mėnesį

mokslininkams su daktaro laipsniu: nuo 1200 iki 2000 eurų per mėnesį

KAAD padengia kelionės į Vokietiją (pirmyn ir atgal) ir sveikatos draudimo išlaidas

Prašymų blankų ir informacijos apie Rytų Europos Programą (OE-Programm) galite gauti:

• elektroninio pašto adresu ;
  • KAAD tarnyboje Bonoje (pašto adresas: KAAD / Osteuropaprogramm, Hausdorffstr. 151 D- 53129 Bonn, Tel.: +49 228 91758-33, Fax: +49 228 9175858)
  • elektroninio pašto adresu aleksej.burov@flf.vu.lt

Užpildyti stipendijų prašymai turi būti pateikti KAAD tarnybai bei mūsų partneriams Lietuvoje (VU RSTC, Universiteto g. 9/1, 105k., Vilnius) iki birželio 30-os / sausio 15-os.

Stipendijų komitetas priima sprendimą du kartus per metus kovo/rugsėjo pabaigoje, pretendentai tuojau pat informuojami apie stipendijų suteikimą.